úterý 9. srpna 2022

Recenze: Párty Hárder: Summer Massacre (2022) a Sledujte celý film český dabing

Pokračování české komedie Párty Hárd z roku 2019 opět natočil a napsal režisér a scenárista Martin Pohl, který je známý mimo jiné jako kmenový hororový rapper pod pseudonymem ezník nebo jako autor komiksových vtipů Mártyho frka. Snímkem Párty Hárd debutoval jako celovečerní filmař (do té doby natočil jen několik krátkých filmů a mnoho videoklipů pro vlastní hudební produkce) a byl tak uznáván jako svérázný filmař, jehož smysl humoru byl velmi vulgární, nepravdivý a často dokonce nepřirozený nebo odporný, přitahoval velké množství fanoušků, ale rozhodně nemířil na každého.


Film Párty Hárd vznikl s minimálním rozpočtem jako poloamatérský projekt, který byl před online uvedením k vidění pouze v rámci omezené mobilní distribuce především v hudebních klubech. Stala se v podstatě kultovní záležitostí se spoustou citovatelných replik a některými nezapomenutelnými komediálními scénami. Druhý díl s názvem Párty Hárder: Letní masakr byl již standardně distribuován v kinech, přičemž vznikl s mnohem vyšším (i když stále relativně nízkým) rozpočtem. Díky tomu jde rozhodně o produkt celkově profesionálnějšího filmu, natočeného na Máchově jezeře s mnohem početnějším štábem a který je zhruba o 40 minut delší než jeho předchůdce (a všichni tvůrci a herci jsou tentokrát za svou práci placeni, což je ten případ.s Hárdovou prvotinou se moc nepoužívá).

Čtěte také: Recenze Hádkovi (2022) Celý Film

I když je rozpočet navýšen zhruba 20x, výsledky jsou jen o něco málo komplikovanější než Párty Hárd - rozhodně tedy nevypadá draze a na druhou stranu jeho tvůrcům stále chybí prostředky na uspokojení a splnění svých potenciál. . Příběh se odehrává ve zbídačeném chatovém táboře, kam trio tří hlavních hrdinů po promoci odjíždí kvůli domluvené brigádě, hudebním koncertům a slibům spousty sexu a může tam být spousta „mejdanu“. scény" v něm jako v předchozím filmu. Ani humor není intenzivnější nebo ještě více za hranou, vtipy jsou díky pomalejšímu tempu vyprávění ještě vodnatější a více se ponoří do záplavy samoúčelné vulgárnosti a fekální motivy, které samy o sobě nejsou vtipné..obecně.

Zatímco Párty Hárd je středoškolská komedie o třech podivných puberťákech, kteří se snaží uspořádat velkou domácí párty, protože děvčata balí věci a vymkne se jim to z rukou, druhý díl je o něco klasičtější teenagerská komedie, kde se dva z nezbedníků - Tomáš a Miky (v doprovodu samce Pája flekatého, který je donedávna šikanoval) jedou na letní prázdniny na Mácháča, aby si tam konečně užili. Ubytováni jsou ale v opuštěných a prohnilých chatkách, přísný majitel kempu jim jednu po druhé přiděluje podřadnou práci jako brigádu a kromě vlastního studu a dalších nevýhod (jeden je tlustý, druhý slibuje přítelkyni věrnost nad léto a třetí má vykloubenou ruku a nějakou vadu řeči) jim také brání silná konkurence ostatních mužů, kterých je jich v táboře plno.

Sledujte Párty Hárder: Summer Massacre (2022) celý film český dabing HD 1080pPárty Hárder: Summer Massacre je nekorektní teenagerská filmová komedie[2] určená pro mladší publikum[1] protkaná černým a vulgárním humorem umocněným absurditou scén. Autor snímku Martin Pohl se ve své filmové tvorbě postupně přesouvá od amatérké produkce k profesionálnímu štábu a běžnému rozpočtu. Film Párty Hárder: Summer Massacre je tak profesionálnější pokračování svého předchůdce Párty Hárd, na kterého volně navazuje. Film distribuuje společnost Bontonfilm.[2] Film je nepřístupný pro děti do 15 let.

Komedie

Česko, 2022, 100 min

Režie: Marty Pohl

Scénář: Marty Pohl

Kamera: Marek Brožek

Hrají: Daniel Žáček, Jiří Bohatý, Adam Ernest, Kostas Zerdaloglu, Radim Neuvirt, Václav Žáček, Vojtěch Vodochodský, Petr Reif, Martin Kocián, Lucie Vojtová, Miroslav Čáslavka, Hugo Holý, Marty Pohl, Michal Schmutzer, Rostislav Neidhardt, Michal Böhm, Marek Milko, Stanislav Lukeš, Damián Richter, Michael Klega (méně)

Produkce: Pavel Vácha, Marty Pohl, Marek Brožek

Střih: Šimon Hájek

Zvuk: Dominik Dolejší

Kostýmy: Jitka Pospíšilová

Synopse

Ze svého příšerného večírku se už trochu oklepali a v létě vyrazí na proslulou Ibizu východu – na Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu.

Obsahy

V Párty Hárder se vrátí parta kamarádů prvního filmu. Z předchozích událostí se už trochu oklepali a v létě vyrazí na proslulou Ibizu východu – na Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Slibují si životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož. Užijí si léto, nebo selžou a čekají na ně leda tak ponížení, nedobrovolný celibát a Srbské milice?

Hrají

Daniel Žáček, Jiří Bohatý, Adam Ernest, Kostas Zerdaloglu, Radim Neuvirt, Václav Žáček, Vojtěch Vodochodský, Petr Reif, Martin Kocián, Lucie Vojtová, Miroslav Čáslavka, Hugo Holý, Marty Pohl, Michal Schmutzer, Rostislav Neidhardt, Michal Böhm, Marek Milko, Stanislav Lukeš, Damián Richter, Michael Klega.

Datum vydání Párty Hárder: Summer Massacre (2022) 

Párty Hárder: Summer Massacre (2022) má premiéru v našich kinech 23.06.2022 a o den později je výše uvedený odkaz dostupný také na streamovacích službách.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022) Celý Film je v podstatě žánrově i příběhově velmi podobný Snowboarďákům nebo Rafťákům, ale mnohem násilnější, profánní a chlípný. Ještě tvrdší než mnohé americké či německé teenagerské komedie se humor nevyhýbá invalidům a vozíčkářům, pomočování různých typů, kojení na veřejnosti, olizování konečníku, strkání drog a alkoholu dětem, epileptickým záchvatům nebo kapelám. Přes to všechno se stále překvapivě držel zpátky, rozjížděl se velmi pomalu a nakonec nepostoupil tak, jak mohl, i když si od postupu sliboval mnohé. A i když se u toho můžete párkrát nahlas zasmát, film se v podstatě podrbe nadhledem hlavního hrdiny, který se chová jako největší prase a sexista světa, aniž by přitom dělal nějaké korekce. .

Hlavní hrdina (stejně jako většina vedlejších mužských postav ve filmu) považuje ženy za pouhé sexuální trofeje na jedno použití, za shovívavé sexuální trenérky pro všechno a za všech okolností. Všechny ženské postavy jsou tak ve filmu přítomny pouze jako objektivní příležitost k naplnění mužské fantazie. Ani jeden z nich nemá ani špetku osobnosti, často definovanou pouze barvou vlasů a velikostí poprsí, běžně označované v různých obměnách jako „hullheads“ nebo „ptačí případy“. Jako příliš stylizovaná komedie v teenagerském žánru se to dá odpustit jen částečně, protože ve své příliš přehnané podobě nezní jako vtip a je naopak považována za velmi sexy.

Dokud toto vyprávění vede „zrádce“ Pája v Párty Hárd pouze jako vedlejší postava, kde je karikaturou nenáviděného a zesměšňovaného školního surovce (a podobnou roli hraje i Stifler v sérii Prd, prd, prd) , takže je to stále možné. Ale když má být najednou jednou z hlavních postav, která se má vypořádat se svými pocity a hledat vlastní identitu, a diváci s ním v podstatě musí sympatizovat, pak je jeho huňatá póza samozvaného supermana spíše obtěžování, zvláště když není.v průběhu filmu mu kdokoli oponuje a neexistuje proti němu žádná protiváha. Motiv utužování přátelství mezi hrdiny, kteří o sobě mluví téměř výhradně jako „ty kundo“ nebo „špína“ a chvílemi sounáležitosti a vzájemného porozumění prolínají špatným vztahem s Tomášem, nejnejistějším ze všech, je také slyšet.divný.

Pajiny noví přátelé přitom prostě útočí na její nestydatě vymyšlené historky o jejích četných postelových dobrodružstvích, nikoli na její pohrdavý a povýšený postoj k opačnému pohlaví, který po nich schytají. V celém filmu se žádná z mužských postav nepotýká s tím, že jim takové chování k ženám nezajistí náklonnost, nikdo z nich neprojevuje sebemenší sebereflexi, nikdo z nich nechápe, nepřehodnocuje své názory a změny. jejich činy. V celém filmu nedochází k jedinému vzájemnému dialogu mezi hrdiny a „vyvolenými dívkami“, nedochází k námluvám ani flirtování, vždy jde rovnou do děje. Žádná z přítomných žen nedostane příležitost přesvědčit některého z hrdinů, že je něčím víc než jen objektem, který jim nebude vzdorovat v plnění jejich svévolných tužeb. Je těžké si představit, že by se potenciálnímu publiku film v této podobě a tónu líbil.

Navzdory této výtce odsunuté stranou je však snímek Party Harder: Summer Massacre horší než Party Harder, a to především díky volnějšímu tempu vyprávění a méně vybroušenému scénáři, který za předchozími filmy pokulhává jak v jednotlivých vtipech, tak i v pojmech. celkového příběhu, kde možná přidal dadaismus a animované vsuvky, ale jinak své předchůdce nijak nepřekoná. Což samozřejmě neznamená, že nedáte pět hvězdiček z pěti, pokud jste fanouškem Party Hard a hodnotíte to stejně.

Existenci obou filmů lze navíc ocenit už jen proto, že dokážou šlapat vody české filmové tvorby, těží ze své nekompromisní exkluzivity a na rozdíl od mnoha jiných českých komedií dokážou skutečně výrazně polechtat obranu, neboť na obou je vidět. vidět. vtipné (pokud máte rádi humor nejsou úplně proti srsti). Jak dobří jsou zároveň, je jiná věc.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jak Sledovat a Stahovat Celý Film Villa Lucia (2023) Online s Českými Titulky

Film Villa Lucia (2023) je v současné době široce diskutován světovou filmovou komunitou.Tento film režiséra Michal Kollár pokladním kin po ...